Oferta: Centalne systemy mycia.
Akcesoria
Jednostki centralne
Stacjonarny punkt mycia SCAN FOAM
Mobilny punkt mycia SCAN FOAM
Jednostka mobilna JM 118
Centralny system dozowania (schemat)
Galeria foto
Co to jest centralny system mycia ?
Centralny system mycia jest to rozwiązanie pozwalające na mycie ciśnieniowe oraz precyzyjne dozowanie detergentów w postaci piany lub oprysku we wszystkich pomieszczeniach produkcyjnych.
Centralny system mycia przeznaczony jest do wszystkich gałęzi przemysłu spożywczego. Znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle mięsnym, mleczarskim, przetwórstwie owocowo – warzywnym itp.
Podstawą do zbudowania systemu mycia jest zaprojektowanie i zbudowanie sieci wodnej oraz instalacji sprężonego powietrza według zaleceń producenta systemu.
Sercem centralnego systemu mycia jest jednostka centralna, która ma za zadanie zwiększenie ciśnienia wody w instalacji wodnej niezbędnej w procesie mycia. Jednostka centralna dobierana jest wg indywidualnych potrzeb klienta, w zależności od wielkości zakładu oraz cyklu produkcyjnego może pracować od 1 do 12 punktów pracy jednocześnie
Integralną część jednostki centralnej stanowią stacjonarne lub mobilne punkty mycia instalowane w pomieszczeniach produkcyjnych odpowiedzialne za precyzyjne dozowanie detergentów w zakresie od 0,5 % do 10 % tj. mycie pianowe, spłukiwanie i dezynfekcję.
Proponujemy Państwu dwie metody zwijania węży ciśnieniowych : są to bębny samozwijające wykonane ze stali nierdzewnej lub uchwyty na wąż
Wszystkie elementy wyposażenia mające kontakt z detergentami wykonane są ze stali kwasoodpornej tj. ( stacje dozowania, bębny samozwijające, zawory kulowe, lance myjące, dysze, zakucia węży ciśnieniowych ) Węże Scanfoam posiadają Atest Unii Europejskiej do stosowania w przemyśle spożywczym !
PIANOWA TECHNIKA MYCIA
Co to jest piana? Jest to układ koloidalny składający się z pęcherzyków gazu rozproszonych w cieczy. Powstawaniu piany sprzyja obecność substancji powierzchniowo czynnych rozpuszczonych w cieczy, np. detergentów. W skład piany myjącej (stężenie chemii 2%) wchodzą: powietrze (90%), woda (9,8%) i środek chemiczny (0,2%)
1 litr preparatu+ 49 litrów wody+ 450 litrów powietrza = 500 litrów piany
500 litrów piany wystarcza do pokrycia około 200 m2 powierzchni.
Niezmiernie ważne dla jakości piany są proporcje pomiędzy ilością wody i powietrza. Ich wartości mogą odbiegać nieznacznie od tych na wykresie. Zbyt duża ilość powietrza sprawi, iż piana będzie zbyt sucha, gruba i o słabszych właściwościach penetrujących. Za mało powietrza prowadzi do tworzenia się piany zbyt wilgotnej o krótkim czasie kontaktu. Parametrami mogącymi wpływać na jakość piany są także : ciśnienie przepływu wody, temperatura wody oraz lepkość i ilość środka chemicznego. Jednak, gdy czynniki te są stałe (procedura mycia powinna określić dokładne stężenie środka myjącego, temperaturze roztworu i zalecane ciśnienie) możemy wpływać na charakterystykę piany jedynie poprzez ilość powietrza.